maymun ve prensese devam

Geldim, başlıyorum anlatmaya, hadi bakalım.

Şimdi, daha da önceden söylediğim gibi maymun ve prensesin aşkından bahsedeceğim size.

O zaman ilk nasıl tanıştılar onu anlatayım.

Prensesin yaşadığı ülkede 17. yaş günlerinde bütün kızları ormanlara çiçek toplamaya yollarlarmış. Bütün genç kızlar saçlarına en uygun olan çiçeği bulana kadar günlerce haftalarca ormanda gezinir, bütün çiçekleri koklar, onlara dokunur ve kendileri için en uygun olanı bulduklarında da evlerine geri dönerlermiş. Prenses de kendi çiçeğini bulmak için 17. yaş gününün gecesinde sarayı terk etmiş.

Sabaha karşı kendini ormanda bulmuş. Çok yorulmuş ama güzel bir bahar sabahı, güzel bir hava ile karşılaştığı için de çok mutluymuş.

Bir kaç tane meyve koparmış ağaçlardan, soğuk nehir sularından içmiş ve yürümeye başlamış...

"Merhaba" demiş ağaçtan sarkan maymun ona. O da çok şaşırarak bakmış maymunun suratına tabii ama yine de herkese kibar davranan prenses maymun da olsa ona gülümsemeyi başarabilmiş.

"Merhaba" demiş maymun tekrar,

"Orda napıyorsun sen?", demiş prenses.

"Ehehe, yeryuzunu seyredıyorum", demiş maymun.

"Ama ben burdayım sen buraya gelsene, gökyüzünü izleriz hem burdan"

"Bunu hiç düşünmemiştim, peki bunun bana ne yararı olacak?"

"Hiç değilse kuşları görürsün, olmaz mı?" demiş prenses.

Maymun ağaçtan atlayarak prensesin yanına inmiş. İkisi de kafasını kaldırmış ama maymun hiç sevmemiş gökyüzüne bakmayı. Güneşten de hoşlanmamış hiç.

"Sevmedin değil mi?" diye sormuş prenses.

"Gökyüzü korkutuyor beni. Bir sürü şey oluyor orda. Ne bileyim bazen deli gibi yağmur yağıyor, bazen nasıl yakıcı bir güneş...Yer daha iyi, daha güzel. Korkutmuyor beni. Bir şeylerden korktuğumda da topraktan gücünü alan ağacıma çıkıyorum zaten. Benim evimin kökleri yerde, ben de yerde yaşıyorum."

"Peki ama kuşları sevmiyor musun? Ya da gökkuşağını mesela?" diye sormuş prenses.

"Ne işime yarayacak ki? Gel bak ben seni ağaca çıkarayım. Beraber yeryüzünü izleriz."

Daha önce prenses hiç ağaca çıkmadığı için kabul etmiş. Maymunun da yardımıyla çok hızlı bir şekilde ağacın tepesine çıkmışlar. Fakat maymun yere bakarken devamlı, prenses gökyüzüne bakıyormuş.


Devamı gelecek:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder